Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] 1.4 TSI dziwny dźwięk przy puszczaniu sprzęgła - POMO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] 1.4 TSI dziwny dźwięk przy puszczaniu sprzęgła - POMO

    Dwa siłowniki nie są regułą. Jeden wystarczy.

    mattyah4x4 to ja jeszcze się przyjrzę

    [ Dodano: Pią 17 Sty, 14 00:07 ]
    mattyah4x4 miałeś rację. Jest ok. mi się coś przewidział. Jedyne ci się rusza to sam słownik, jednak to normalne i to mnie zmylilo. Więc ja że swojego sposobu montażu jestem zadowolony. Jedynie wymienię nakrętkę samohamowna na zwykła z podkładka sprzyjająca, bo jakoś za małoweszła na gwint w sworzniu co widać na zdjęciu.

  • #2
    [O2FL] 1.4 TSI dziwny dźwięk przy puszczaniu sprzęgła - POMO

    Panowie,
    zobaczcie prosze na film i wsłuchajcie się dobrze, podczas puszczania pedału przęgła słychać jest dziwny dźwięk (skrzypienie) dochodzący z okolic ogólnie przodu (gdzieś obok lewarka zmiany biegów). Czy macie pomysły co to może być. Dźwięk szczególnie objawia się w przypadku dużych mrozów, ale czasem, tak jak teraz, przy lekko dodatniej temperaturze. Jest uciążliwy, ale najbardziej boje się, że może to być coś poważnego. Byłem już dwa razy w serwisie, ale za kazdym razem dźwięk był dużo cichszy i serwis tego nie słyszał.
    Brałem pod uwagę terkotanie filtra paliwa, ale niepokoi mnie, że dźwięk słychać bardziej z przodu, a nie z tyłu samochodu, gdzie osadzony jest filrt.
    Proszę o pomoc, może macie podobne doświadczenia, będe bardzo wdzięczny.

    Komentarz


    • #3
      stolar,

      dwie rzeczy:

      wysprzęglik albo pompa pod pedałem sprzęgła :!:

      ale na 100% to drugie

      możesz spróbować popsikać za pedałem sprzęgła, ale moim zdaniem gówno to da (temat przerabiałem z kowal2002 w G6 CAXA), także po wymianie wysprzęglika przechodzimy do wymiany pompy pod pedałem sprzęgła

      pompa kosztuje około 360pln
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Dzieki za odpowiedź, samochod jeszcze na gwarancji, takze mam nadzieje, ze uda sie to zrobic na gwarancji. Tylko cholera musze utrafic moment i skoczyc do serwisu jak bedzie slychac dzwiek, bo pewnie bez tego dzwieku nie beda w stanie stwierdzic, ze pompa albo wysprzeglik sa uszkodzone?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez stolar
          bo pewnie bez tego dzwieku nie beda w stanie stwierdzic, ze pompa albo wysprzeglik sa uszkodzone?
          dokładnie tak, ale jak masz swojego Doradcę w ASO pokaż mu filmik który wrzuciłeś w temat


          ja tak zrobiłem z nastawnikiem faz rozrządu i to wystarczyło - tylko, że mój Doradca to profi w 100% :!:
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • #6
            LUKI,
            A gdzie serwisujesz samochód?

            Komentarz


            • #7
              stolar,

              ASO Polmot Warszawa
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz


              • #8
                stolar, jeśli to jest związane ze sprzęgłem to ten dźwięk powinien pojawiać się też na postoju, przy wyłączonym zapłonie ( jest wtedy lepiej słyszalny i z "automatu" eliminujesz wszelkie źródła "odsilnikowe" ). Poproś kogoś, żeby w takiej sytuacji posłuchał też tego odgłosu od strony otwartej komory silnika; przy dwóch "słuchaczach" łatwiej będzie zlokalizować miejsce. Możliwe też że skrzypi łapa łożyska wyciskowego przy samym sprzęgle.
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X